Zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnych zajęciach Nordic Walking

Zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnych zajęciach Nordic Walking pod okiem Instruktorki Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking

Bogusławy Filipowskiej

do Dobronia

Treningi będą odbywały się w poniedziałki oraz środy zaczynamy o godzinie 17:30, zbiórka w Parku ul. Sienkiewicza 58.

Nordic Walking to aktywność fizyczna, która zdobyła miliony zwolenników na całym świecie. Treningi z kijkami są dostępne dla każdego – nie wymagają dużych inwestycji w sprzęt sportowy, pod okiem instruktora łatwo opanować technikę marszu z kijami.
Nordic walking ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to sport na świeżym powietrzu, który poprawia samopoczucie, dotlenia organizm i niweluje skutki stresu. Pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy, zapomnieć na chwilę o obowiązkach i troskach, wyciszyć i zadbać o kondycję psychiczną.
Chodzenie z kijami znacząco poprawia wydolność organizmu. Poleca się je osobom, które cierpią na problemy ze stawami i bólami kręgosłupa. Ten rodzaj sportu odciąża stawy kolanowe, kręgosłup i wzmacnia mięśnie, dzięki czemu jest przyjemniejszy niż zwykły spacer. Odpowiednia synchronizacja ruchów rak i nóg aktywuje do 90% mięśni organizmu poprawia ogólną sprawność, motoryką stawów i mięśni.
Nordic walking to aktywność, która pozwala również poprawić przemianę materii. Zwiększa metabolizm i przyspiesza zrzucanie wagi, dlatego jest dobrym wyborem dla osób, które chciałyby poprawić swoją sylwetkę. Jeden półgodzinny trening pozwala spalić więcej kalorii niż marsz.