Grupa Ldzań – Grabia

Wspomnienie

Zapraszam do wzięcia udziału w kolejnej wystawie grupy „Ldzań- Grabia”. Tym razem tematem, co uzgodniliśmy na ostatnim wernisażu, będzie- wspomnienie. Prace winny dotyczyć przyrody doliny rzeki Grabi. Format ten sam (30×40), ilość prac do uzgodnienia (optymalnie 3 fotografie). Proszę o dostarczenie ich oraz wglądówek (druk foldera) do końca września do Dobrońskiego Centrum Kultury. Otwarcie wystawy planowane jest na jesień. Dokładny termin otwarcia i jego forma, zależeć będzie od stanu epidemiologicznego w kraju.

W załączeniu przesyłam manifest twórczy projektowanej wystawy. Przypominam, że do odebrania są prace z poprzednich wystaw.

Janusz Ziarnik

 

Pech

 Każdemu i wszystkiemu może się przydarzyć. Przyrodzie też. A szczególnie w przyrodzie dzieją się rzeczy nieprzewidziane, nieodgadnione jak chociażby porywiste wiatry, raptowne ulewy, czy tak zwane gromy z jasnego nieba. Bo czy to nie jest pech, że łamie się stare, mocne drzewo, a żaba uniesiona wraz z stawem trąbą powietrzną ląduje brzuchem do góry na dachu ?

Wyobraźnia Tego Który Steruje, w co wierzymy, jest wielka. Spróbujmy okiem obiektywu aparatu fotograficznego znaleźć na to dowody. Może się kiedyś przydadzą w Ostatecznych Rozliczeniach. A na pewno (fotografie) znajdą zastosowanie na jesiennej wystawie , do czego zachęcam.

Wystawę zaplanowano na listopad, proszę więc dostarczyć wybrane prace do Dobrońskiego Centrum Kultury (format, podpisy etc. są znane) do końca września 2018 r.  Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wystawa będzie miała, oczywiście za zgodą autorów, jeszcze jedną edycję na początku przyszłego roku.

Janusz Ziarnik

Wernisaż wystawy fotografii

Grupy Ldzań – Grabia

„Święto w przyrodzie”

 


      W dniu 8 listopada 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobroniu odbył się wernisaż wystawy fotografii Grupy Ldzań – Grabia „Święto w przyrodzie”.  Fotografie  prezentowali  członkowie Grupy :

Daria Czekalska,   Grażyna Dębowska,   Barbara Grabowska,  Tadeusz Hałatek,    Bogdan Prusisz, Tomasz Świderski,   Janusz Ziarnik  oraz Paulina Jach – laureatka I miejsca w konkursie „Święto w przyrodzie”.

Wystawa „Święto w przyrodzie”  to dziesiąta – jubileuszowa  prezentacja.  O historii Grupy – jej powstaniu, działalnosci i dorocznych wystawach opowiedział opiekun grupy Pan Janusz Ziarnik. Grupa Ldzań – Grabia  od  2 lat  patronuje  konkursowi  fotograficznemu  dla  młodych, gdzie nagrodą jest prezentacja w gronie doświadczonych fotografów.

Podczas wernisażu  Wójt Gminy Dobroń-  Pan Robert Jarzębak  oraz  Pan  Janusz Ziarnik wręczyli nagrody tegorocznym zwycięzcom konkursu. Laureatki konkursu „Święto w przyrodzie”

I    miejsce – Paulina Jach – Wincentów

II   miejsce – Julia Kruk – Chechło

III  miejsce – Anita Pawelczyk – Wymysłów Enklawa

Na  ręce  Pana Tadeusza Hałatka  przekazano  podziękowanie  z  podpisami członków Grupy Ldzań – Grabia jej założycielowi Panu Andrzejowi Tadeuszowi Michałowskiemu. Odbył sie również koncert  „Powróćmy jak za dawnych lat” w wykonaniu  Zespołu Wokalnego „Volare” pod kierunkiem Pana Piotra Kopra. Do piosenek z repertuaru Czerwonych Gitar włączyli sie nasi goście. Po  zwiedzeniu wystawy  goście mieli również możliwość obejrzeć prezentację multimedialną z okresu 10 lat działalności Grupy Ldzań-Grabia przygotowana przez Gminny Ośrodek Kultury.

Na zakończenie uroczystości wszystkich gości zaproszono na słodki poczęstunek.