14.10.2016r. – Konkurs fotograficzny- początek

Grupa Ldzań- Grabia zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym uczniów szkół gminy Dobroń. Tematem konkursu jest- początek. Początek w przyrodzie, bo o to tu chodzi, może symbolizować wschodzące słońce, kiełek zboża jak i nowonarodzone pisklę. Wskazane są oczywiście wszelkie inne interpretacje tematu. Konkurs dotyczy szeroko rozumianej przyrody doliny rzeki Grabi.
Prace w dowolnym formacie ( nie mniejszym niż 10×15 cm) w ilości do 3 sztuk lub zestaw kilku prac, należy opatrzyć godłem i złożyć do 14.10. br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobroniu. Do prac prosimy dołączyć informację o autorze ( imię i nazwisko, szkoła, adres, telefon). Autorzy bądź autor nagrodzonych prac wezmą udział w dorocznej wystawie grupy Ldzań- Grabia, proszeni więc będą o dostarczenie ich powiększeń w formacie 30×40 cm. Wręczenie nagród i ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas jesiennego wernisażu wystawy.

Manifest twórczy grupy Ldzań- Grabia na wystawę 2016

Początek. Wschodzi słońce, wygląda ku niemu maleńki kiełek. Wykluwa się ptak, nieopierzona główka pisklęcia łypie okiem na Nowe. Początek- świeża zieleń- nadzieja…A gdzież ten początek się zaczyna ? Może na końcu końca ? Co to jest początek ? Czy coś co się rodzi, nie rodzi się z piętnem końca ? Proponuję by początek dosłowny, czy też wynikły z filozoficznych rozważań był tematem prac fotograficznych tegorocznej wystawy. Prace winny, jak co roku, dotyczyć przyrody doliny Grabi. Składać je należy do 14 października 2016 roku w GOK w Dobroniu. Proszę je podpisać imieniem i nazwiskiem na odwrocie, w prawym rogu . Jeśli będzie to zestaw prac, proszę o podanie schematu ich rozmieszczenia. Ilość prac dowolna ( min. 2 ?). O ich ekspozycji zadecyduje suma zebranych zdjęć jak i ich treść. Do udziału w tegorocznej ( już jedenastej) wystawie zapraszam dotychczasowych członków grupy jak i nowych fotografów.

Janusz Ziarnik